۴ دقیقه
[ratemypost]
اثر-سیلدنافیل-بر-قلب

تاثیر قرص سیلدنافیل بر قلب

آنچه می خوانید...
تاثیر-سیلدنافیل-بر-روی-قلب-1

سیلدناقیل دارویی است که اگر به صورت صحیح مصرف شو، می تواند از هر لحاظی داروی ایمنی محسوب شود. اما احتمالا همه شما در مورد اختلالاتی که این دارو ایجاد می کند، شنیده باشید. این دارو می تواند در نعوظ اختلال ایجاد نماید و در صورت وجود بیماری های قلبی، آن را تشدید  کند. گاهی اوقات آنقدر شدید است که حتی می تواند سبب حمله قلبی نیز شود. اختلال در نعوظ تاثیر بسیار زیادی بر روی سیستم قلبی عروی می گذارد، چرا که این دارو سبب گشاد شدن عروق و شل شدن عضلات و شریان های کل بدن می شود. در این مقاله قصد داریم درباره سیلدنافیل و اثرات و عوارضی که بر روی قلب می گذارد، صحبت نماییم.

بیش تر بخوانید : آنژیوگرافی

سیلدنافیل چیست؟

سیلدنافیل از جمله داروهایی است که موارد استفاده مختلفی دارد و از دیگر نام های آن می توان به ویاگرا اشاره کرد. از مهم ترین کاربردهای این دارو می توان به درمان اختلال نعوظ اشاره نمود تا بتوان رابطه جنسی بهتری با پارتنر برقرار کرد. این قرص همچنین می تواند مدت زمان به ارگاسم رسیدن آقایان را افزایش دهد. این قرص کاربردهای دیگری نیز دارد. از دیگر کابردهای آن می توان به کاهش فشار شریان ریوی اشاره کرد که می تواند عوارض و علائم ناشی از این بیماری را از بین ببرد. از جمله مهم ترین عوارضی که بر اثر مثر این قرص می تواند رخ دهد می توان به تاثیر آن بر قلب اشاره نمود.

چه افرادی کاندید استفاده از سیلدنافیل بوده و چه کسانی نباید این دارو را مصرف کنند؟

این دارو، به طور کلی داروی مکمل نیست. افرادی که در برقراری رابطه جنسی مشکلی ندارند نباید از این دارو استفاده کنند. این دسته از افراد باید از داروهای کم خطر تر استفاده نمیاند. این دارو در واقع بیش تر برای افرادی توصیه می شود که نمی توانند رابطه جنسی کامل برقرار کنند و یا دچار اختلال نعوظ و یا اختلال زود انزالی هستند. این دارو نباید خودسر مصرف شود و باید با تجویز و صلاحدید پزشک صورت گیرد. البته این دسته از افراد هم در خطر عوارض سیلدنافیل بر روی قلب می باشند اما به طور کلی فایده آن بر ضرر آن ارجحیت دارد.

بیش تر بخوانید : تنگی دریچه آئورت

عوارض قرص سیلدنافیل

بسیاری از مردم گمان می کنند که قرص سیلدنافیل ممکن است سبب حمله قلبی در افراد گردد. برای این مساله هیچ شواهدی وجود ندارد اما با این حال مردانی که به مشکلات قلبی دچار هستند و یا به دلیل بیماری قلبی دارو مصرف می کنند، باید از داروهایی که سبب اختلال در عملکرد نعوظ می شوند، خودداری نمایند و یا در وصورت مصرف، با پزشکم متخصص مشورت نمایند و آن ها را با احتیاط استفاده کنند.

علائم قرص سیلدنافیل

وقتی جریان خون به قسمتی از عضله قلب مختل شود، حمله قلبی اتفاق می افتد. برخی از شایع ترین علائم حمله ی قلبی شامل درد قفسه سینه، ضعف، تنگی نفس و درد یا ناراحتی در کمر، بازوها یا شانه ها می شوند. در بیش تر موارد ، حمله به دلیل آترواسکلروزیس اتفاق می افتد. این مشکل می تواند سبب تنگی شریان ها به خاطر تجمع چربی، گلسترول و دیگر مواد باشد.

در این موقعیت است که شریان هایی که سبب تامین خون برای قلب می شوند، بسته شده و خون رسانی به قلب متوقف می شود.سیلدنافیل دارویی برای عروق بسته شده است که به باز شدن رگ های خونی و شریان ها کمک می کند. ممکن است افراد فکر کنند که این قرص سبب کاهش احتمال حمله ی قلبی می شود، اما در مردان چنین نیست و آن هایی که سیلدنافیل مصرف می کنند، مواردی از حمله ی قلبی، سکته مغزی، آریتمی و حتی مرگ گزارش شده است.

باید این نکته ذکر شود که بین مصرف سیلدنافیل و حمله قلبی رابطه ای وجود دارد ولی لزوما این قرص سبب حمله قلبی نمی شود. حملات قلبی مرتبط با سیلدنافیل، به ویژه در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونری، به احتمال زیاد مربوط به عملکرد فعالیت جنسی می باشد. مطابق با این مقاله، سیلدنافیل هیچ تأثیری روی مردان مبتلا به بیماری عروق کرونری ندارد.

بیش تر بخوانید : گشادی دریچه قلب

دکتر پریسا مولایی

دکتر پریسا مولایی

متخصص قلب فارغ التحصیل ۸۵ دانشگاه علوم پزشکی همدان، دکتری پزشکی عمومی بورد تخصصی قلب و عروق از دانشگاه تهران سال ۹۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *