۶ دقیقه
[ratemypost]

بهترین متخصص قلب در اکباتان

آنچه می خوانید...

یکی از حیاتی ترین ارگان بدن قلب است که در صورت روز مشکل و بیاری، مردم دغدغه یافتن بهترین متخصص قلب در منطقه خود هستند. به فرض افرادی که در منطقه غرب و شهرک اکباتان زندگی می کنند دنبال بهترین متخصص قلب در اکباتان هستند تا با صرفه جویی در زمان و بهینه ترین حات خود را به پزشک رسانده و مشکل خود را با وی در میان بگذارند.

معرفی-بهترین-متخصص-قلب

در این قسمت از یک اینفوگرافی از آناتومی قلب برای شما قرار می دهیم تا با اجزای قلب آشنا شوید و اگر دچار مشکل شده و به پزشک مراجعه نمودید و در خصوص مشکل شما صحبت شد، بدانید مربوط به کدام قسمت قلب است.

آناتومی قلب

وظایف بهترین متخصص قلب در اکباتان

 • بررسی سابقه بیماری مراجعه کنندگان و انجام معاینات جهت ارزیابی وضعیت فعلی و سلامتی آن ها
 • پیشگیری، تشخیص و درمان گسترده‌ای از مشکلات مرتبط با بیماری‌های قلبی
 • انجام آزمایشاتی مانند اکوکاردیوگرافی قلب و تفسیر نتایج آن‌ها برای اندازه‌گیری کارایی قلب و کمک به پزشک در تصمیم‌گیری درباره بهترین روش درمانی
 • کمک به درمان بیماری‌های قلبی از طریق استفاده از روش‌های تخصصی مانند آنژیوگرافی عروق کرونر
 • تجویز داروها برای کمک به درمان گستره‌ای از بیماری‌های قلبی
 • پشتیبانی و مشاوره مداوم به بیماران در دوره درمان طولانی‌ مدت
 • همکاری و ارتباط نزدیک با سایر پزشکان

چگونه بهترین متخصص قلب در اکباتان را بیابیم؟

به یک متخصص قلب جراح قلب نمی گویند چرا که یکی از ویژگی های جراح این است که توانایی شکافتن قفسه سینه را داشته باشد تا از این طریق قلب را جراحی کند. ولی در مقابل آن یک متخصص قلب می تواند با توجه به آزمایشات انجام شده تنها بیماری های مربوط به قلب را تشخیص و درمان کند.

با توجه به تمامی این موارد گفته شده تخصص قلب به دو گروه تقسیم می شود.
جراح قلب و عروق که می تواند انواع جراحی ها مثل پیوند قلب، قرار دادن گیره ایمپلنت، آنژیوپلاستی و بسیاری از موارد دیگر را انجام دهد.

این گروه از متخصصین در درمان بیماری، پیشگیری و تشخیص بیماری های قلبی فعالیت می کنند، که با تشخیص به موقع می تواند منجر به تغییر و تحولاتی در زندگی بیمار و در نهایت درمان آن شود.

پیدا کردن یک پزشک حاذق که از تجربه بالایی برخوردار باشد کار چندان سختی نیست چرا که با یک سرچ ساده در گوگل و پیدا کردن سایت های مختلف می توانید با خود پزشک و روش درمان آن آشنا شوید، همچنین با مراجعه به بخش تصاویر، ویدیوها می توانید اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

یکی دیگر از راه ها این می باشد که شما لیستی از پزشکان قلب را تهیه کنید به مطب هر کدام مراجعه کنید و پزشک را از نظر نوع برخورد، تجربه کاری و بسیاری از موارد دیگر بررسی کنید. چرا که اگر پزشک مهارت کافی را داشته باشد با معاینه اول می تواند مشکل شما را تشخیص و برطرف کند.

برخی از خدمات درمانی بهترین متخصص قلب در اکباتان

سکته قلبی: زمانی که عضلات قلب به درستی خون را دریافت نکنند حمله قلبی رخ می دهد، با بروز چنین مشکلی می بایست سریعا اقدامات درمانی انجام شود چرا هر چقدر از درمان و ترمیم جریان خون زمان بگذرد آسیب دیدگی عضله قلب نیز رفته رفته بیشتر می شود.
ایجاد حمله قلبی در فرد علائمی را به همراه دارد که شامل موارد زیر می شود:
• درد ناحیه قفسه سینه
• درد بازو یا شانه
• داشتن تنگی نفس
• تعریق سرد
• احساس سبکی در سر
• تهوع و استفراغ
• خستگی غیر معمول

زمانی که سکته قلبی تشخیص داده شد پزشک متخصص از طریق انواع داروها و یا سایر روش های درمانی مثل آنژیوپلاستی، استند قلب، جراحی قلب این عارضه را درمان می کند.

اکوکاردیوگرافی قلب: در این روش تشخیصی با استفاده از امواج صوتی می توان تصاویر متحرکی از قلب را نشان داد. بعد از اتمام اکوکاردیوگرافی بیمار نیازی به بستری شدن ندارد علاوه بر آن دردی را نیز بعد از اکوی قلب احساس نمی کند.
هدف از انجام اکوکاردیوگرافی تشخیص مشکلات قلبی می باشد حالا شاید بپرسید که چه زمانی اکوکادیوگرافی تجویز می شود؟ زمانی که فرد شرایط زیر را داشته باشید انجام اکوکادیوگرافی ضروری می باشد:
• نقص مادرزادی قلب
• ابتلا به تب رماتیسمی
حمله قلبی

ویژگی های بهترین متخصص قلب در اکباتان

بهترین متخصص قلب در اکباتان و هر منطقه دیگری، می‌تواند ویژگی‌های متعددی داشته باشد. در ادامه، به برخی از ویژگی‌هایی که می‌تواند بهترین متخصص قلب مربوط است، اشاره خواهیم کرد :

 1. تخصص و تجربه : بهترین متخصص قلب باید دارای تخصص و تجربه کافی در زمینه بیماری‌ ها و مشکلات قلبی باشد. آن ها باید تحصیلات پزشکی مرتبط، مراحل آموزشی متخصص قلب و تجربه عملی قبلی را به خوبی پشت سر گذاشته باشند.
 2. به‌روز بودن پزشک با به روزترین روش ها و فناوری های پزشکی: بهترین متخصص قلب باید با دانش پزشکی روز و تحولات جدید در زمینه قلب آشنا باشد. آنها باید به تحقیقات و مطالعات جدید علاقه‌مند باشند و از آخرین پیشرفت‌ها و روش‌های درمانی آگاهی داشته باشند.
 3. مهارت‌های بالینی و تشخیصی : بهترین متخصص قلب در اکباتان باید برخورد حرفه‌ای با بیماران داشته باشد و بتواند تشخیص دقیقی از بیماری‌ها و مشکلات قلبی ارائه دهد. آن ها باید توانایی انجام معاینات فیزیکی دقیق و نتیجه‌گیری صحیح از آزمایش های تشخیصی را داشته باشند.
 4. ارتباط و همدلی با بیماران: بهترین متخصص قلب باید توانایی برقراری ارتباط مؤثر و همدلانه با بیماران را داشته باشد. آنها باید به بیماران به شیوه‌ای که قابل درک باشد، توضیح دهند و به سوالات و نگرانی‌های آنها با حوصله و دقت پاسخ دهند.
 5. همکاری با تیم درمانی: بهترین متخصص قلب باید توانایی همکاری و ارتباط مؤثر با سایر اعضای تیم درمانی مانند پرستاران، فیزیوتراپیست‌ها و روان‌شناسان را داشته باشد. همکاری درست با تیم درمانی می‌تواند به بهبود نتایج درمانی کمک کند.
 6. احترام و حسن اخلاق: بهترین متخصص قلب باید به بیماران و خانواده‌هایشان با احترام و حسن اخلاق رفتار کند. آنها باید به نیازها و ارزش‌های فردی بیماران احترام گذاشته و در تمام مراحل درمان، از شفافیت و صداقت در ارتباط با بیماران پیروی کنند.
 7. قدرت تفسیر و ارائه توضیحات: بهترین متخصص قلب باید توانایی تفسیر نتایج آزمایشات و روش‌های تشخیصی را داشته باشد و بتواند به بیماران به زبان ساده و قابل درک توضیح دهد. آنها باید بتوانند به بیماران درک کافی از وضعیت سلامتی خود و گزینه‌های درمانی را بدهند.
 8. تعهد به بهبود سلامتی: بهترین متخصص قلب باید تعهد قوی به بهبود سلامتی بیماران داشته باشد. آنها باید برای رسیدن به نتایج بهتر درمانی، با انگیزه و پیگیر باشند و در صورت لزوم، تغییرات در روش‌های درمانی اعمال کنند.

در نهایت، بهترین متخصص قلب در غرب تهران و در اکباتان باید ترکیبی از این ویژگی‌ها را داشته باشد و بتواند با تخصص و تجربه خود، به بهترین درمان و مراقبت برای بیماران قلبی در اکباتان و خارج از آن بپردازد.

چه زمانی به متخصص قلب مراجعه کنیم؟

اگر علائم زیر را دارید به منظور درمان حتما به یک پزشک مراجعه کنید.
در هنگام کار کردن و یا خوابیدن به دچار تنگی نفس شدن که با تورم پاها همراه است.
یکی از علائم بیماری های قلبی وجود درد در ناحیه قفسه سینه می باشد. همچنین اگر سرخرگ قلب دچار مشکل شود در نتیجه اکسیژن رسانی به بافت ها مختل می شود.
عرق سرد
نکته: در صورت بروز سرگیجه نمی توان گفت که به مشکلات قلبی دچار هستید چرا که سرگیجه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

دکتر پریسا مولایی

دکتر پریسا مولایی

متخصص قلب فارغ التحصیل ۸۵ دانشگاه علوم پزشکی همدان، دکتری پزشکی عمومی بورد تخصصی قلب و عروق از دانشگاه تهران سال ۹۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *